30 Ağustos Beşiktaş’ta Zafer Yürüyüşü ve Kenan Doğulu konseriyle kutlandı

Posted by

Beşiktaş Belediyesi, 30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümünü Zafer Yürüyüşü ve Kenan Doğulu konseri ile kutladı. Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat da etkinliklere katılarak yurttaşlarla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkusunu paylaştı. Kutlamalar Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde yapılan resmi merasimle başladı. İlçe protokolünün katıldığı merasimde Lider İstek Akpolat, Beşiktaş Atatürk Cumhuriyet ve Demokrasi Anıtı’na ilçe halkı ismine çelenk sundu. Akabinde Akaretlerden başlatıp Barbaros Meydanına gerçek yapılan Zafer Yürüyüşü ile hisli ve gurur dolu anlar yaşandı. Kutlamalar Kenan Doğulu konseriyle devam etti. 

MİLLİ BAYRAMLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ

Başkan İstek Akpolat, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı komşularımızla coşkulu bir biçimde kutluyoruz. Beşiktaş, ulusal bayramların çok coşkulu, çok heyecanlı kutlandığı bir yer. Cumhuriyet kurulurken, Mustafa Kemal Atatürk yola çıkarken, Beşiktaş Akaretler’deki konutundan yola çıkmıştır. Cumhuriyetin kuruluş basamağında, Büyük Taarruza, zafere giden yolda Beşiktaş’ta çok değerli kararlar alınmıştır. Kurtuluş savaşları planlarının yapıldığı, düşman gemileri Dolmabahçe önlerine geldiklerinde ‘Geldikleri üzere giderler’ dediği yerin ismidir Beşiktaş. Beşiktaş her vakit cumhuriyete, cumhuriyetin kıymetlerine, ulusal bayramlarına inanılmaz bir biçimde sahip çıkar” açıklamasını yaptı.

ÇOK COŞKULU BİR YÜRÜYÜŞ OLDU

Zafer yürüyüşünü binlerce şahısla yaptıklarını belirten Lider İstek Akpolat, “Çok coşkulu bir yürüyüştü. Hem katılan komşularımız hem çarşının içerisinde bulunan vatandaşlarımızın da eşlik etmesiyle hakikaten çok hoş manzaralar ortaya çıktı. Özlüyoruz, insanlarımız ulusal bayramlarını kutlamak istiyor. Ulusal bayramların kesinlikle coşkuyla kutlanması, bu kısıtlamaların önüne geçilmesi gerekiyor. Biz de bu manada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz” dedi. 

FESTİVALLERİMİZ 1 EKİME KADAR DEVAM EDECEK

Başkan İstek Akpolat son olarak konser alanında gençlere şu halde seslendi:
“Bu alandaki büyük davetin ismi 30 Ağustos. Bizi umutlandıran bu davet, bizi heyecanlandıran bu davet bize geleceğe umutla bakmamızı sağlayan aslında bu davet, halkına güvenen ve onunla birçok manisi aşan birçok çabayı veren ve önüne gelen bütün pürüzleri aşan Ulu Liderimiz ebedi Başkomutanımız Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davetidir. O davetin izinde olmaya, o çağrıyı büyütmeye ve geleceğe taşı sonuna kadar devam edeceğiz. Şenliğimiz var. Bugün itibariyle Kenan Doğulu konseriyle başladı. 1 Ekim’e kadar 30 gün boyunca Beşiktaş Festivali’miz devam edecek. Hem bu bulunduğumuz alanda hem de Sanatkarlar Parkı’nda 21 konser, tiyatro, sinema aktiflikleri, görsel sanatlar, gösteriler oluşacak. Ve bütün bu şenliğimiz halkımıza açık ve fiyatsız olacak. Herkesi bekliyoruz.”

Yürüyüşe katılan Semra Polat, “Yürüyüşe katılmak çok hoş bir histi. En azından birtakım belediyelerin bunlara öncülük etmesi çok hoş. Ben Kâğıthane’de oturmama karşın buraya geldim. Ülkece bu bayramları coşkuyla kutlamamız gerekir. Ülkemize sahip çıkalım” biçiminde konuştu.

ATATÜRK’Ü ANAN İLÇELER ÇOĞALMALI

Yine yürüyüşe katılıp konsere gelen 70 yaşındaki Hatice Ocak ise hislerini şu halde tabir etti:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.