Aile tabiplerine teşvik ödemesi Resmi Gazete’de

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan ‘Aile Hekimliği Kontrat ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Daire Yönetmelik’ Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yayımlanan yönetmeliğe nazaran, rastgele bir ihtar puanı almamış olan kontratlı aile tabiplerine tavan fiyatın yüzde 42’si oranından teşvik ödemesi yapılacak. Lakin bu ödeme 1-10 ortası ihtar puanı alanlara bir ay, 11-20 ortası ihtar puanı alanlara iki ay, 21 ve üzeri ihtar puanı alanlara ise üç ay müddetle yapılmayacak.

GÜNLÜK MUAYENE SAYISI ORANINDA ÖDEME

Öte yandan aile hekimliği ünitesince yapılan günlük muayene sayısının; 41-50 ortasında olması halinde tavan fiyatın yüzde 10’u, 51-60 ortasında olması halinde tavan fiyatın yüzde 21’i, 61-75 ortasında olması halinde tavan fiyatın yüzde 31’i, 76 ve üzeri olması halinde tavan fiyatın yüzde 42’si oranında teşvik ödemesi yapılacak.

AİLE SIHHATİ ÇALIŞANLARINA TEŞVİK ÖDEMESİ MÜJDESİ

Teşvik ödemesi kapsamında, aile sıhhati çalışanlarına rastgele bir ihtar puanı almamış olmaları halinde, tavan fiyatın yüzde 3’ü oranında ödeme yapılacak. Aile hekimliği ünitesince yapılan günlük muayene sayısının; 40-60 ortasında olması halinde tavan fiyatın yüzde 1.5’i, 61 ve üzeri olması halinde tavan fiyatın yüzde 3’ü oranında teşvik ödemesi yapılacak.

FAHRETTİN KOCA: GÜZEL OLSUN

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Aile Hekimliği Mukavele ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Daire Yönetmelik’ için Sıhhat Bakanı Koca bir ileti yayımladı.

Koca, Twitter hesabından yayımladığı iletisinde “Aile hekimliği mukavele ve ödeme yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu değerli gelişme ile, Aile Tabiplerimiz ve ASM çalışanlarımız kendileriyle ilgili mevzuatlar çerçevesinde taban ek ödemesi ve teşvik ödemesinden yararlanacaklar. Güzel olsun” tabirlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.