AKP’li lider ‘göz bebeğimiz’ demişti, gerçek apayrı çıktı

Posted by

Elazığ Vilayet Genel Meclisi temmuz ayı toplantısında AKP Vilayet Genel Meclis üyesi Atilla Pirinçci, tarihi Harput’ta bulunan buzluk mağarasının atıl durumda olduğunu Dabakhane’nin ise 20 yıldır bakımı yapılmadığını ve şifalı su olarak bilinen gözelere hortumlarla su verildiğini açıkladı. AKP’li Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları ise lokal televizyonlarda yapılan çalışmaları anlatırken ‘göz bebeğimiz’ dediği Harput’a ehemmiyet verdiklerini söylemişti.

Elazığ Vilayet Genel Meclisi temmuz ayı toplantısına Harput tartışması damga vurgu. Elazığ vilayet genel meclis üyesi AKP’li Atilla Pirinçci, meclis toplantısında Harput’ta olan Dabakhane ve Buzluk mağarasının atıl bırakıldığını kaydetti. Oysa Elazığ Belediye Lideri AKP’li Şahin Şerifoğulları tam karşıtı tarafında açıklamalarda bulunmuştu.

“DABAKHANE VE BUZLUK MAĞARASI ATIL DURUMDA”

Elazığ  İl Genel Meclisi Turizm Komitesi Lideri olan AKP’li Atilla Pirinçci, Harput’taki yerlere ait yaptığı açıklamada, şunları söyledi;

*Komisyonumuz oradayken Elazığ belediyesini yol konusunda aradı. Yolun genişletilmesi için ve yolun asfalta dönüştürülmesi için ihale yapılmış. En kısa vakitte burada bir çalışma yapılacak.

*Dabakhane ile ilgili olarak da rastgele bir onarım çalışmasına alınmamış. Tıpkı biçimde kurul olarak bundan öncede buzluk mağarasına gittik buzluk mağarası da şu anda atıl durumda. Dabakhaneyi kiraya vermişler kiracı yaklaşık 20 yıldır orada rastgele bir bakım yapılmamış.

*Elektrik tesisatından, camlarından tutun yani daha düşünün şifalı su olan gözelere hortumla su veriyorlar. Rastgele bir kanal yapılmamış. Biz de raporumuzu Elazığ vilayet özel yönetimi genel sekreterliğine havale ettik. Bu mevzuyla ilgili belediyeyle ikili bağlantılar içerisinde görüşülmesini komite olarak takip edeceğiz.

AKP’Lİ ŞERİFOĞULLARI: HARPUT BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ

Tarihi Harput’ta yapılan çalışmaları anlatan Elazığ Belediye Lideri AKP’li Şahin Şerifoğulları, “Harput’a ne kadar kıymet verdiğimizi biliyorsunuz. Harput bizim göz bebeğimiz” diyerek, şu tabirleri kullanmıştı:

*Önem vermemiz gereken yerlerden bir tanesi. UNESCO süreci devam ediyor. Bunun kalıcı olması ismine Harput’a yapılan yatırımlar çok çok kıymetli. Bizler Harput’a gerekli ehemmiyeti veriyoruz. Bizler cam seyir terasını yaptık. Park yaptık. Çok hoş bir görünüme kavuştu. Biz parkla bütünleşik bir alanda yapmak istedik.

*Kopuk olmasın istedik. Kentin izlenebileceği bir seyir terası biçiminde niyetimiz oldu. Farklı vilayetlerde yapılan yerler var. Lakin orada çok yüksekliği olan adrenalin kazandıran cam teraslar var. Biz kente hakim bir noktada vatandaşlarımız orada Elazığ’ı izlesin, havasını teneffüs etsin dedik. Gayemiz buydu.

*Sağır müftü konağı olarak bilinen alanda basın müzesi olması için çalışmalarımızı tamamladık Harput’umuza paha katacak, turistlerin gelmesine bedel katacak basın müzesini faaliyete geçireceğiz. Hoca Hasan Hamamız’nın onarımıyla alakalı çalışmalarımızı yaptık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.