Apple’dan uygun fiyatlı akıllı saat: Watch SE 2 geliyor!

Posted by

Giyilebilir teknolojilerin yaygınlaşmasıyla bu alanda piyasaya sürülen ürünler de çeşitlenmeye başladı. Son zamanlarda bu gibi cihazların bünyesinde barındırdıkları özelliklerle insan hayatını kurtardığı haberleri de ortaya çıkınca, daha yaygın hale gelmeye başladılar.

Apple, 2020 yılında piyasaya sürdüğü Watch SE modelinin halefi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Watch Series modellerinin aksine düşük fiyat konseptini benimseyen seri, ilerleyen dönemlerde Watch SE 2 akıllı saatinin tanıtılmasıyla daha da genişleyecek.

Apple Watch Series 8 ile yeni özellik: Koronavirüs alarmı yapacak!

Apple Watch SE 2 kullanıcılara ne sunacak?

Apple’ın klasik iPhone’ların aksine daha düşük fiyatları benimseyen SE serisi, giyilebilir teknoloji alanında da karşımıza çıkıyor. Son bilgilere göre şirket, çok yakında Apple Watch SE 2’yi kullanıcıların beğenisine sunacak.

iDropNews’a göre model; tasarım tarafında selefine kıyasla ciddi farklılıklarla gelmeyecek. Buradaki asıl değişiklik, teknik özellik tarafında olacak. Apple Watch SE 2, daha öncekinde olduğu gibi 40 mm ve 44 mm ebatlarına sahip olacak.

Ürün, Apple’ın SE geleneğiyle doğru orantılı şekilde alındaki en güçlü işlemciyle gelecek. Yani geçtiğimiz yıl tanıtılan Watch Series 7’deki S7 yonga setinden güç alacak. Öte yandan selefinde olmayan her zaman açık ekran özelliği, bu modelle SE serisinde kullanılmaya başlanacak. Aynı şekilde EKG ölçme özelliği de cihazda yer alacak.

iDropNews raporuna göre pil tarafında da herhangi bir farklılık bulunmayacak. Watch SE 2, ortalama 18 saat kullanım ömrü sunacak. Eylül ayında tanıtılması beklenen akıllı saatin başlangıç fiyatı ise 299 dolar seviyelerinde olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple Watch SE 2 beklentileri karşılayabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.