‘Atatürk’ün harika mozolesine çelenk bırakmaktan asla yorulmadım…’

Posted by

Türkiye’deki vazife mühleti dolan ve emekliliğe hazırlanan İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott Türkçe bir veda bildirisi yayınladı ve ‘’Mustafa Kemal Atatürk’ün süper mozolesine çelenk bırakmaktan asla yorulmadım’’ dedi.

“Teşekkürler Türkiye ve hoşçakal” başlıklı bir ileti yayınlayan İngiliz diplomat, “Görev süremin dolmasıyla bu hafta sonu Türkiye’den ayrılıyorum. Birleşik Krallık’ın Ankara Büyükelçisi olmak büyük bir ayrıcalıktı” dedi ve şunları söyledi:

*Türkiye’de çok hoş anılarım oldu ve hepsini saymam da imkansız. 100 yılı aşkın bir mühlet evvel düşman olan iki ülkenin büyük bir dostluk ruhu içinde buluştuğu Gelibolu’daki yıllık anma merasimleri çok duygulandırıcıydı.

*Boğaz’ı gören bir restorandan gece vakti Boğaz’ın görüntüsünü seyretmek de epeyce rakipsizdi. Mustafa Kemal Atatürk’ün mükemmel mozolesine çelenk bırakmaktan asla yorulmadım. Ve natürel ki Fenerbahçe’yi desteklemek büyük bir deneyim oldu.

*Belki seneye bir defa daha Muhteşem Lig şampiyonu olurlar. Bir diplomatı Türkiye’den ayırabilirsiniz fakat Türkiye’yi bir diplomattan ayırmak çok zordur. Bu ülkenin kalbimde her vakit özel bir yer olacak. Karım ve ben geri döneceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.