Avustralya Ve Yeni Zelanda Arasında Seyahat Yenide…

Koronavirüse karşı çok sert tedbirler alan Avustralya ve Yeni Zelanda’da normalleşme adımlarıyla, iki ülke arasındaki turizm ve seyahat yeniden başladı.

Koronavirüs salgınına karşı daha ilk günlerden çok sıkı önlemler alarak ülkelerini kapatan ve sınırlardan yabancı ziyaretçi geçişini önleyen Avustralya ve Yeni Zelanda’da ölümlerin azalmasıyla normalleşme adımları atılmaya başlandı.

İki ülke arasındaki seyahat ve turizm yeni başladı.

GÖNÜL RAHATLIĞIYLA BİRBİRLERİNE SARILDILAR

Aylar sonra gönül rahatlığıyla başka bir ülkeye giden Yeni Zelandalı turistler, Avustralya’daki Sydney Havalimanı’nda arkadaşları ve yakınlarıyla sonunda kavuştu.

Fotoğraflarda sosyal mesafe ve maske olmadan gönül rahatlığıyla birbirine sarılan akraba ve arkadaşların görüntüsü, uluslararası kamuoyunda gündem oldu.

İKİ ÜLKE ARASINDA GEVŞEK KURALLARLA SEYAHAT EDİLEBİLECEK

İki ülke bir süre önce ‘seyahat balonu’ yaratacaklarını ve çok gevşek kurallarla seyahat edilebileceğini açıklamıştı.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Adern, Wellington’da yaptığı açıklamada, ”Bu seyahat balonu Yeni Zelanda’nın dünya ile tekrar bağ kurması için çok önemli bir adım. Hepimiz şu an çok gururluyuz.” dedi.

”BURAYA GELİP GELEMEYECEĞİMDEN EMİN DEĞİLDİM”

Sydney Havalimanı’na iniş yapan ilk yolculardan Michelle Rafferty, ”Daha önce bu kadar heyecanlandığımı ve bir şeyi bu kadar iple çektiğimi hatırlamıyorum. Aslında pek plan yapmadım çünkü buraya gelip gelemeyeceğimden emin değildim.” dedi.

İKİ ÜLKEDE DE ÖLÜM ORANLARI ÇOK DÜŞÜK SEVİYEDE

Avustralya’da salgının başladığı günden beri sadece 29 bin 500 vaka tespit edilirken, 910 insan da yaşamını yitirdi.

Yeni Zelanda’da ise 2 bin 200 vaka tespit edilirken, 26 insan koronavirüse yenik düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir