Bakanı Karaismailoğlu: 26 milyon araca sıkıntısız hizmet eden bir sistem var

Posted by

Milas-Ören yolunda incelemelerde bulunan Karaismailoğlu, projeyle ilgili yetkililerden bilgi aldı. Beçin Mahallesi’nde muhtarlar ve vatandaşlarla buluşan Karaismailoğlu, vatandaşları ve taleplerini dinledi.

Karaismailoğlu, yaptığı konuşmada, son 20 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin gıptayla bakılan ülkelerden biri haline geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünyanın her tarafında büyük ve güçlü Türkiye için bıkmadan, usanmadan 7 gün 24 saat çalıştığını lisana getiren Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Biz de ona layık olmak için vatandaşımızla, milletimizle birlikte oluyoruz. Vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak ve onların hayatına konfor katmak, endüstrisine, tarımına, turizmine değerli katkılar sağlamak için topyekun çaba veriyoruz. Türkiye’nin her tarafında karıncalar üzere çalışan 700 bin kişilik takımız. Bu yüzden 20 yıldır yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. İleride yaşanacak sorunları evvelce görüyor, hoş planlar yapıp hayata geçiriyoruz. Böylelikle bugünkü üzere meselesiz bir ulaşım sağlanmış oluyor. 20 yıl evvel Türkiye’de 8 milyon araç vardı. Türkiye’de şu anda ise 26 milyon araca sıkıntısız formda hizmet eden bir sistem var. Birebir halde hava ve deniz yollarında 20 yıllık yapılan, topyekun yapılan uğraşın sonucunda vatandaşımızın hayatına konfor, güvenlik sağladık.”

“YOLLARIMIZI AKARSUYA BENZETİYORUZ”

Gittikçe büyüyen, gereksinimleri artan, 20 yıl evvel 30 milyar dolarlık ticaret hacmi olan Türkiye’nin ihracat hacminin 225 milyar dolara ulaştığını belirten Karaismailoğlu, bu yıl 250 milyar dolara çıkacak ihracat hacminin gelecek yıllarda 500 milyar dolara ulaşacak potansiyelinin bulunduğunu anlattı.

Muğla’nın Türkiye’nin en değerli yerlerinden, turizmin başşehri olduğuna dikkati çeken Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Nasıl bugüne kadar 6 bin kilometre olan bölünmüş yol 28 bin 700’e çıkmışsa biz bunu 38 bin kilometreye çıkarmanın planlarını yaptık. Bugünden çalışıyoruz. Bölgenin turizmde olduğu üzere tarımda da çok özellikleri var. Buraya ne yatırım yapsak azdır. Bir liralık yatırım yapığımızda 10 katını üretimde görüyoruz. Yollarımızı akarsuya benzetiyoruz. Akarsular nasıl gittikleri yeri yeşertip rahmet getiriyorsa bizim yollarımız da tıpkı halde. Bir bölgeye ne kadar kolay, süratli ve inançlı ulaşırsanız o bölgenin üretimini, istihdamını 10 kat arttırıyorsunuz. Bunun şuurundayız. Ne dedik? Durmak yok, yola devam. Millet-devlet el ele büyük, güçlü Türkiye’nin adımlarını attık, atmaya da devam edeceğiz. Türkiye Milas’la, Muğla’yla birlikte büyüyecek. Çok hoş şeyler oluyor, olmaya da devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde 2023 yılını da atlattıktan sonra dünyanın gelişmiş en büyük 10 iktisadına sahip, ülkenin en kıymetli vilayetlerinden biri Muğla olacak.”

Programa Muğla Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Vilayet Lideri Kadem Mete ile protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.