Barış Pehlivan anlattı: Ümit Özdağ ve Süleyman Soylu ne konuştu?

Posted by

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, telefonda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birbirlerine küfür ettiklerini söyledi. Özdağ ayrıyeten, Soylu’nun kendisinin karşısına çıkacağını söyledi.

Özdağ’ın açıklaması şu formda:

“Süleyman Soylu biraz evvel telefonda benim sana iftira attırma bildirisi atmam üzerine senin başlattığın bir küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söyledin. Haydi bakalım. Yeri ve vakti sen belirle. En son ben belirlediğim vakit kaçmıştın. Haydi görelim yüreğini korkak iftiracı.”

Halk TV’de yayınlanan ‘Açıkça’ programında konuşan gazetemiz müellifi Barış Pehlivan kelam konusu görüşmenin detayları hakkında bilgi verdi.

Pehlivan görüşme ile ilgili aldığı duyumlarla ilgili, “Ümit Özdağ kimi toplumsal medya trollerinin bel altı haber metinleriyle kendisini ve partisinin yöneticilerinin yıpratılmaya çalışılmasında Süleyman Soylu’nun kontaklı olduğunu düşünmüş. Özdağ, bunun üzerine daha evvel bir AKP milletvekili aracılığıyla bu türlü haberler yapılmaması tarafında Soylu’ya haber göndermiş. Bir iki gün içinde gibisi bir bel altı operasyonu gözlemleyince watsapp iletisiyle Süleyman Soylu’ya ‘Ben de bildiklerimi anlatırım’ üzere bir ileti yollamış. Bundan sonra Süleyman Soylu Ümit Özdağ’ı aramış ve Soylu, Özdağ’a küfür etmeye başlamış ve karşılıklı küfürler yaşanmış. Özdağ, senden korkmuyorum iletisi verirken Soylu da ‘Bir gün karşına çıkacağım’ iletisi vermiş. Zafer Partisi ve Ümit Özdağ cephesinden gelen kulisler bu yönde” kelamlarına yer verdi.

DAHA EVVEL DE TANSİYON YÜKSELMİŞTİ

Mayıs ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon programında, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ hakkında söylediği, “operasyon çocuğu” kelamları sonrası Özdağ, İçişleri Bakanlığı’nın önüne gitmişti.

Alana yaklaştırılmayan Özdağ sonrasında basın açıklaması yapmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.