Başantrenör Ergin Ataman’dan FIBA’ya tepki!

Posted by

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası A Kümesi’nin son maçında İspanya’ya 72-69 mağlup olarak kümesi ikinci sırada noktalayan A Ulusal Erkek Basketbol Grubu’nda başantrenör Ergin Ataman, maç içerisinde yaşanan bir konumda hakemlerin verdiği karara reaksiyon gösterdi.

Karşılaşmanın bitimine 1:26 kala İspanya’nın 66-65 önde olduğu ve kenardan topu oyuna soktuğu konumda ulusal oyuncu Furkan Korkmaz’ın çizgiye basması gerekçesiyle maçın hakemi, ay-yıldızlılar aleyhine teknik faul çalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, maçın son dakikasında fark 1 sayıyken bu türlü bir teknik faulün dünyanın hiçbir yerinde çalınmayacağını lisana getirdi. Ataman, “Görüş aldığım tüm hakemler de birebir görüşte. Turnuva boyunca yaşadıklarımız ve bize karşı alınan tutumu gördükten sonra burada bir yanılgı değil, arka niyet görüyorum” sözlerini kullandı.

“SAATİN DEĞİŞTİRİLMESİ BÜYÜK SAYGISIZLIK”

Turnuvanın son 16 cinsinde Fransa ile 10 Eylül Cumartesi günü oynayacakları maçın saatinin değiştirildiğini belirten Ataman, FIBA’nın bu kararının büyük bir saygısızlık olduğunu kaydetti.

Ataman, “Grup 2’ncisi olarak gittiğimiz Berlin’de oynayacağımız Fransa maçının saati değiştirilerek öğle 12’ye alınması, bizlere karşı yapılan büyük bir saygısızlık. Maksat Türk seyircilerinin Berlin’de salonu doldurmalarına mani olmak. Lakin ben yeniden de çok uygunsuz bir saat de olsa gurbetçilerimizin fedakarlık yapıp ay-yıldızlı bayraklarla salonu dolduracağına inanıyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.