Bitcoin Erirken Türkler, Bu Altcoin’lerin Peşine Düştü!

Posted by

Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC), ondan önceki süreçte başlayan düşüşlerini devam ettirdi. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yaklaşık 10 gün önce ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasından olumsuz etkilenmişti. Bunun üzerine, bir süredir psikolojik destek seviyesi olan 20.000 doların altına indi. Geçtiğimiz hafta pek fazla toparlanmamasının yanı sıra dün akşam saatlerinde 19.800 doların da altına düştü. Bu sırada Türkiye’deki yatırımcıların odağı, başka kripto paralardaydı. İşte detaylar…

Bitcoin ve diğer kripto paralar düşüş yaşadı: Türkler bu coin’leri aradı

Kripto paralara yönelik veriler sağlayan platform CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı bilgilere göre Türkiye’deki yatırımcılar, çeşitli projeleri araştırdı. 27 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Türk yatırımcılar, CoinGecko’da en çok aşağıdakileri merak etti:

  • Algorand (ALGO): Algorand, çok çeşitli uygulamaları destekleyen, kendi kendini idame ettiren, bir ağdır. Ayrıca merkeziyetsiz ve Blockchain tabanlıdır. Bu sistemler güvenli, ölçeklenebilir ve verimlidir. Gerçek dünyada etkili uygulamalar için tüm kritik özelliklerdir.
  • Bone ShibaSwap (BONE): Son zamanlarda “SHIB coin’i” olarak anılan BONE, Shiba ekosisteminde önemli bir coin’dir. BONE, Shibaswap ekosisteminin bir yönetişim tokenıdır. Yani yatırımcıların, SHIB ekosisteminde söz sahibi olmasını sağlar.
  • Napoli Fan Token (NAP): SSC Napoli’nin Socios işbirliği ile ortaya çıkmış bir fan tokendır.
  • Dogechain (DC): Dogechain, Dogecoin projesi için resmi olmayan bir layer-2 çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Polygon ağında faaliyet gösteriyor ve Dogecoin kullanıcılarının büyüyen DeFi ekosistemine erişmesine izin veriyor. Dogecoin üzerinde köprü kurmayı hedefliyor.
  • Bitcoin (BTC): Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimidir.
  • STEPN Green Satoshi Token (GST): Green Satoshi Token, web 3.0 hareket et-kazan uygulamasının oyun tokenıdır.
  • Ethereum (ETH): İkinci en büyük kripto para ve en büyük altcoin’dir. Son zamanlarda, proof-of-work (PoW) konsensüs algoritmasından proof-of-stake’e (PoS) geçişi ile topluluk arasında heyecan yaratıyor. Bu geçiş “merge” olarak adlandırılmakta ve madenciliğin neden olduğu enerji tüketimini yüzde 99 azaltmayı planlıyor.
  • Project Galaxy (GAL): Project Galaxy, dünyanın en büyük Web3 kimlik bilgisi veri ağıdır. 28 Nisan 2022’de Binance Launchpool’da başlatılmıştır.
  • TerraClassicUSD (USTC): Algoritmik stablecoin’i UST ABD dolarına 1:1 oranındaki sabitini kaybettikten sonra Terra ekosisteminde oluşmuş bir diğer stablecoin’dir.
  • Clover Finance (CLV): Clover Finance (CLV) veya kısaca Clover, bir Blockchain işletim sistemidir. Substrate tabanlı uygulamalar için tek duraklı, kullanımı kolay bir Blockchain altyapısı ve Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu bir çerçeve sağlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.