Burdur’da 1 kişinin canına mal olan selin, duvardaki izleri ortaya çıktı

Posted by

Dün akşam Burdur’da yaşanan sağanak yağış, sel felaketine yol açtı.

Aydınlık Konutlar Mahallesi’nden giden iki gerenin dolması ve küçük köprülerin tıkanması sonrasında taban katlarda su baskınına sebep oldu.

Yaklaşık 30 meskenin su bastığı olayda, Aydınlık Konutlar Mahallesi Umut Sokak üzerinde bulunan 4 katlı binanın giriş katını da su bastı.

Selde 1 kişi öldü

Gruplar tarafından denetim edilen adreste yaşayan engelli bayan Vesile Doğtaş hayatını kaybederken, annesi Fatma Doğtaş ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Fatma Doğtaş tedavisinin akabinde taburcu edildi. Meskenin duvarında suyun yüksekliğinin izi kaldı Olayın büyüklüğü sabah saatlerinde ortaya çıktı.

Felaketin izleri ortaya çıktı

Selde ömrünü yitiren Doğtaş’ın kaldığı meskenin duvarlarında suyun ne kadar yükseldiğini gösteren izler dikkat çekerken, meskenlerin bahçelerinin de çamurla dolduğu gözlendi. Dereler taşmış, meskenlerin önündeki bahçeler çamur havuzuna dönüşmüştü. Belediye takımları su basan meskenlerde çalışma başlattı.

“Her yağışta buralara sel basıyor”

Sel anını anlatan Halil İbrahim Öcal, “Yan taraftaki derenin taşması sonrasında her yağışta buralara sel basıyor. Bu dereyi genişletmek çok mu zor” diyerek sorunun giderilmesini istedi.

“Bu derenin geniş yapılmasını istiyoruz”

Öbür taraftan, engelli vatandaşın apartmanında takımlar biriken çamurları tahliye çalışmalarını başlattı. Mahalle sakinlerinden Mehmet Arslan da, “Su geçen dere çok dar yapılmış, bu derenin geniş formda yapılmasını istiyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.