DEVA Partisi’nin Gaziantep mitingine meydan yasağı

Posted by

DEVA Partisi’nin Gaziantep’te 21 Mayıs’ta yapmayı planladığı miting alanının yerine Valilik tarafından evvel uygunluk verilip akabinde bu kararın iptal edildi. Karara gösteren Genel Lider Ali Babacan, “Gaziantep mitingini Kalealtı’nda yapacağız. Bu alan yasağına en hoş yanıtı Gaziantep verecek. Gaziantep’in her yeri bizim için Demokrasi Meydanı’dır” dedi.

Ali Babacan, Toplumsal medya hesabından yaptığı görüntü paylaşımında, 29 Nisan’da Demokrasi Meydanı’nda miting için yaptıkları müracaata Gaziantep Valiliği’nin evvel ‘Uygundur’ bildirisi verdiğini, vilayet teşkilatının bunu halka duyurduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu duyuru sonrası birilerinin elleri ayakları birbirine dolaşıyor. Kaygı dağları sarıyor. Tarih 2 Mayıs. Birinci yazının üzerinden iki gün geçmiş. Birebir evrak ‘Uygun’ yazısının yanına ‘Uygun değil’ sözü eklenmiş. El yazısı tıpkı kişinin. Kalem farkından ‘Değil’ tabirinin daha sonra eklendiğini açık seçik görüyorsunuz. Yahu kendi verdiğiniz yazıyı ne oldu da değiştirdiniz? Nasıl bir baskı gördünüz de değiştirdiniz? Devletin valisi bu hale düşürülür mü ve gelip süreksiz iktidarı elinde bir vali oyuncak edilir mi?”

“MEMLEKETİ AMBEL BETER ETTİNİZ”

Yansısını, “Bunlar ne yapacaklarını şaşırmışlar. Demokrasi meydanı için evvel uygun dediler. Sonra evrakta karalama yaptılar ve vazgeçtiler. Bunlar Demokrasi Meydanı’nda demokrasiyi katlettiler. Bu sorunun görünen yanı. Meydan iktidardaki partiye açık fakat bize kapalı. Partili taraflı Cumhurbaşkanına bağlı çalışan valilerin geldiği durum  bu” diye sürdüren Babacan, “DEVA Partisi görülmesin diye Gaziantep’te talep ettiğimiz 4 alan talebinin dördünü de reddettiler. Artık bize ulaşımımızı güç olan ve daha evvel hiçbir siyasi partinin kullanmadığı bir alanı uygun görüyorlar. Gaziantep’te yaşayanların bile bilmediği alanı bize uygun görüyorlar” dedi.

“GAZİANTEP’İN HER YERİ ANAMIZIN AŞI, BAŞIMIZIN TACI”

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, iletisinin devamında vatandaşlara 21 Mayıs’ta yapacakları mitingin alanın yerini tanım ederken şunları söyledi:

“Gaziantep mitingimiz Kalealtı’nda yapılıyor. Tanımı ve bulması güç olsun ki kimse gitmesin istiyorlar. Bizi bu formda yıldırmaya çalışıyorlar. Elinizden geleni arkanıza koymayın. Bizim Gaziantep’te o denli bir teşkilatımız var ki gidin mitinginizi Fizan’da yapın deseniz bizim teşkilatımız bunu yeniden yapar.

Demokrasi Meydanı’nda miting yapmamızı engelleyen herkes bilsin ki Gaziantep’in her yeri anamızın aşı, rabbimizin başıdır. Bunları gönlü hoş milletimiz çok âlâ biliyor. Yiğit Anteplilerin dediği üzere. memleketi ambel beter ettiniz.

Devletin imanlarını kullanarak bizi durduramazsınız. Bu yaşananlara en âlâ yanıtı evvel Gaziantep, sonra tüm Türkiye verecek. DEVA Partisi’nin olduğu her meydan Demokrasi Meydanı’dır. Bütün Gazianteplileri mitingimize davet ediyorum.”

“CEVAPLARINI ALACAKLAR”

DEVA Partisi Gaziantep Vilayet Lideri Avukat Ertuğrul Kaya ise, miting alanı yerinin evvel kabul edilip sonra da reddedilmesine reaksiyon gösterirken, “Bu çeşit engellemeler bizi yıldıramayacak” dedi. Kaya, süreç ile ilgili şunları söyledi:

“Demokrasi Meydanı’nda miting yapılmasıyla ilgili talebimizi evvel kelamlı olarak Valilik Özel Kalem’e ilettik. Özel Kalem bizi arayarak Demokrasi Meydanı’ndaki miting talebimizin olumlu olarak değerlendirildiği yanıtını verdi.

Ben de Vali Bey’e teşekkürlerimi ilettim ve bunu bir lider yardımcın vasıtasıyla yazılı olarak aldım. Sayın Vali’nin ‘Uygun’ olduğunu belirten şerhli yazıyı örneğini alıp vatandaşa duyuru yapmaya başladık. Bayramın birinci günü Valilik Özel Kalemi bağlantıya geçti. Demokrasi Meydanı’nın uygun olmayacağını söyledi. Bunun üzerine kendilerine 4 başka yer önerdik. Ancak, hiçbirisi kabul edilmedi.

Lakin, Genel Liderimizin dediği üzere bize Fizan’da miting yeri gösterseler orayı mahşeri kalabalığa çevireceğiz. Bunu 21 Mayıs’ta görecekler. Biz iki yıldan buyana cadde, cadde, sokak sokak dolaşıyoruz. Halkımız artık bizi çok güzel tanıyor.  Biz 8 bin 753 esnaf ı yerinde ziyaret ettik. 100 bini aşkın bireye DEVA Partisi’ni anlattık. Bunu gördükleri için de DEVA’yı engellemeye çalışıyorlar.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.