Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

Edirne’de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

Posted by

EDİRNE (İHA) – Edirne‘de Ocak ayı Belediye Meclisi’nde görüşülen ETUS ulaşım zammı hayata geçti. Yapılan zam sonrası nakit binişler 5 lira, sivil binişler 4,35, öğrenci ise 3 lira oldu. Vatandaşlar en pahalı ulaşımın Edirne’de sağlandığını belirterek yapılan zamma tepki gösterdi.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

“BU FİYATLAR ÇOK PAHALI”

Türkiye’nin en pahalı ulaşım sisteminin Edirne’de olduğunu söyleyen Yunus Emre Altun, “Yolcu olarak çok sayıda binen oluyor. Türkiye’nin en pahalı ulaşım sistemi belki de Edirne’de. Bundan rahatsızız. Fiyatlar yükseldi ama başı sonu 15 dakika olan Edirne’de bu fiyatlar çok pahalı. İnşallah düzenleme getirilir. Hizmet sıfır. Edirne’de kime sorarsanız ulaşım sistemi berbat diyor” dedi.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

“NAKİT BİNİŞLER İÇİN 4 TL BİLE FAZLAYDI”

Ulaşım ücretine indirim istediğini belirten öğrenci Muhammed Zuliç, “Nakit binişler için 4 TL bile fazlaydı. Şimdi 5 Türk lirası olduğuna göre tüm öğrenciler için zor olacak. Biz indirim istiyoruz. Çünkü ailelerimiz var, ailemizin masrafları da sınırlı bize verecek paraları da sınırlı. Ben hem kendimi hem de diğer öğrencileri düşünüyorum. Bu konuda bir şey yapılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Edirne'de toplu ulaşıma yapılan zam isyan ettirdi: İndi bindi 5 TL

“HER GÜN 10 TL VERMEK ÇOK ZOR”

Her gün işe giderken 5 Türk lirası yol parası vermenin çok zor olduğunu ifade eden Bergüzar Filiz, “Ama ben her gün gidip geldiğim için yürüme gibi bir şansım yok. Fakültede çalışıyorum her gün 5 Türk lirası vermek çok ağır geliyor. Bir çalışan için her gün 5 lira çok zor. Her gün işe gidip gelen insanlar var. Her gün 10 Türk lirası vermek çok zor. Ben bu durumdan memnun değilim. Bu şekilde devam etmesini istemiyorum. İndirim bekliyorum. Öğrenciler ve çalışanı var. Aylık ödemelerimiz var. Sadece yol parasına mı çalışacağız? ETUS’lara yapılan fiyat artışlarından memnun değilim” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Doğukan Vurgun – Ekonomi Haberleri

Türk Lirası, Edirne, İsyan, Ocak, Ekonomi, Güncel, HaberLeave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.