Ermenistan Başbakanı Paşinyan’a Asker Yakını Tepki…

Ermenistan’ın Başbakanı Nikol Paşinyan Dağlık Karabağ savaşında vefat eden Ermeni askerin mezarına çiçek bırakmak istedi. Asker yakınının tepkisi ile karşılaştı. Asker yakını Paşinyan’a ”size izin vermiyorum” dedi. Paşiyam’ın çiçek bırakmasına engel oldu.

Azerbaycan tarafınca ağır yenilgiye uğrayan Ermenistan’ın Başbakanı Nikol Paşinyan’a öfke ve tepki bitmiyor. Paşinyan, ülkenin Vayots Dzor bölgesindeki Getap kasabasını ziyaret etti. Dağlık Karabağ savaşında ölen bir Ermeni askerinin mezarına çiçek bırakmak isteyen Paşinyan’a askerin bir yakını önce tepki gösterdi, sonra da mezara çiçek bırakılmasını engelledi.

SİZE İZİN VERMİYORUM, GİDİN

O anlar amatör kamerayla kayda alındı. Görüntülerde, Paşinyan’ın çiçek bırakmak için mezara yaklaştığı görüldü. Askerin yakını ise ”Bu benim kardeşimin mezarı. Buna hakkım var ve size izin vermiyorum. Gidin.”

ASKER YAKININI İKNA EDEMEDİ

Paşinyan’la birlikte ziyareti gerçekleştiren yetkililer, asker yakını ikna etmeye çalıştı fakat başarılı olamadılar. Yerel basında çıkan haberlere göre asker yakını Paşinyan’a 

sinirlenerek, ”Hiçbir yetkili kardeşimin bedenini bulmak için yardımcı olmadı, aksine bu çabalarımıza müdahale ettiler.”

KİLİSE PAPAZI TARAFINDAN DA KOVULMUŞTU

Diğer taraftan, Azerbaycan’ın işgal altında bulunan topraklarını kurtarabilmek için başlattığı Karabağ operasyonunun sonrasında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, geçen sene Aralık ayında ilk kez halkla yüzleşmişti. Paşinyan, kilisede ölen askerleri için düzenlenen dini tören sırasında papaza elini uzattı. Papaz, Paşinyan’a tepki göstererek elini vermedi, sonra da kapıyı göstererek çıkmasını istemişti.

BU AY SONU İSTİFA EDECEK

Paşinyan, erken seçimlerin önünü açmak için nisanın son on günü içinde görevinden istifa edeceğini duyurmuştu. Paşinyan, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı Karabağ operasyonunda kaybetmesi sonrasında Rusya’nın aracılık ettiği ateşkesi onayladığı için geçen senenin Kasım ayından beri istifa etmesi isteniliyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir