Eski Dışişleri Bakanı İlter Türkmen son seyahatine uğurlandı 

Posted by

95 yaşında hayatını kaybeden eski Dışişleri Bakanı İlter Türkmen, İstanbul’da düzenlenen merasimle son seyahatine uğurlandı.    

Eski Dışişleri Bakanı İlter Türkmen, yaşlılığa bağlı nedenlerle 6 Temmuz günü 95 yaşında hayatını kaybetti. Türkmen için bugün öğlen vakti Teşvikiye Camii’nde merasim düzenlendi. Merasimde Türkmen’in eşi Füsun Türkmen ve oğlu Güner Türkmen taziyeleri kabul etti.

Törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, iş insanı ve endüstrici İnan Kıraç, Türkmen’in yakınları ve sevenleri katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da cenazeye çelenk gönderdi.

Türkmen’in eşi Füsun Türkmen, “Söz günü değil, his günü. Bizim için çok değerli bir varlığı kaybettik. Ülkemiz de o denli. Herkes çok vefalı bize takviye oluyor. Yaşı çok ileriydi. Çeşitli rahatsızlıkları vardı. İki yıldır artık daima yatıyordu, yavaş yavaş söndü” dedi.

Oğlu Güner Türkmen ise, “Babamı herkes bir devlet adamı olarak, büyükelçi olarak tanıyor. İnsan olarak da çok değerli bir insandır. Baba olarak da tanım edilmez. Sevgiyle uğurluyoruz. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

İlter Türkmen, cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının akabinde Zincirlikuyu’daki aile mezarlığına defnedildi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.