Galata’da kendini yakan şahsı söndüren esnaf: İllüzyon gösterisi sandım

Posted by

Galata Kulesi meydanında dün akşam saatlerinde üzerine yanıcı unsur dökerek kendini ateşe veren şahsa ilişkin güvenlik kamera manzaraları ortaya çıktı. Yanan şahsa birinci müdahaleyi yapan esnaf Gökhan Özdemir, “İlk başta olanları illüzyon gösterisi sandım, çok şaşkınım” dedi.

Olay dün akşam saatlerinde Galata Kulesi önünde geldi. Eline plastik bir orak alarak Abdullah Cihat Turan P. (28), şimdi bilinmeyen bir nedenle kıyafetine evvel tiner döküp akabinde da kendini ateşe vermişti.

Bir anda yanmaya başlayan genç adeta alev topuna dönmüş ve görenleri şoke eden olayda yanan gence birinci müdahaleyi etraftaki esnaf yapmıştı. Olaya ait güvenlik kamera imajları ortaya çıktı. Şahsın Galata Kulesi önüne gelerek kendini ateşe vermesi ve bir anda alev topuna dönme anları bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kendini yakan şahsa birinci müdahaleyi yapan ve olayı birinci anda illüzyon gösterisi sandığını söyleyen esnaf Gökhan Özdemir, şunları söyledi:

– Kostümlü birisi geldi meydana. Ondan sonra bir anda yanmaya başladı. Yanmaya başladığını birinci gördüğümde illüzyon gösterisi yapıyor zannettim. Sonra baktım ki ateş her yerini büsbütün sarmış, bütün bedenini sarınca alev topuna dönüştü. İllüzyon gösterisi yaptığını zannettim. O yüzde yalnızca izledim. Sonra dizlerinin üzerine çöktüğü vakit hakikaten yandığını fark ettim. Olayın illüzyon olmadığını fark ettim.

– Çabucak yangın tüpünü aldım ve müdahale ettim. Yanan kişiyi söndürdüm ve ambulansa haber verdim. 10 dakika sonra ambulans geldi. Şahıs hastaneye kaldırıldı. Toplumsal medyada da benim üzerimden yanmasını mı bekledin? diye tabirler kullanmışlar. Ben bu türlü bir şeyi birinci kez gördüm. Şaşkınlıkla izledim. Birinci müdahaleyi de ben yaptım. O sırada etraftakiler fotoğraf ve görüntü çekiyordu. Adamın da üzerinde siyah bir kostüm vardı, elinde de bir orak vardı. Değişik bir giyiniş üslubu vardı. Her şey bir anda oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.