Hangi kara yolunda çalışma var? 28 Temmuz Çarşamba kara yollarında son durum

Posted by

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu bahiste en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Peki, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kara yollarının üretim, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen bölümlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, TEM Otoyolu’nun Gümüşova Kavşağı-Kavacık Kavşağı ortasında bulunan viyadüklerin genleşme derzi tamirat çalışmaları nedeniyle 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltması yapılıyor. Anadolu Otoyolu’nun 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öteki istikametten iki taraflı sağlanıyor. Korkuteli-Elmalı yolunun 26. kilometresinde patlatmalı yol üretim çalışmaları hasebiyle bugün 12.00-14.00 saatlerinde yol trafiğe denetimli kapatılacak. İzmir-Çeşme Otoyolu’nun 2-6. kilometrelerinde (Karaburun-Zeytinler arası) ekolojik köprü imal çalışmaları nedeniyle yolun bir kısmı trafiğe kapatılarak ulaşım öteki kısımdan iki istikametli sağlanıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey Kavşağı-Pozantı Güney Kavşağı Kesiti 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 Viyadüğü’nde genleşme derzlerinin bakım ve tamirat çalışmaları nedeniyle 10 Ağustos’a kadar Adana istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım öbür (Ankara) istikametten iki taraflı ve denetimli yapılıyor. Manavgat-Alanya-Gazipaşa yolunun 47. kilometresinde meydana gelen yol çökmesi münasebetiyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 22-26. kilometreleri ile Mecitözü-Amasya yolunun 20-26. kilometrelerinde yol üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli gerçekleştiriliyor. Denizli-Antalya yolunun 0-19. kilometrelerinde sathi kaplama çalışmaları, Kastamonu-Tosya yolunun 28-31. kilometrelerinde de yol imal çalışmaları münasebetiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.