İDDEF, Kurban’da Afganistan’a umut olacak

Posted by

İnsana Paha Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla 40 ülke 264 bölgede yapacağı yurt dışı kurban tertibi kapsamında besine ulaşmanın sıkıntı olduğu, açlık ve yoksulluğun arttığı Afganistan’da kurban kesiti ve et dağıtımı gerçekleştirecek. 2022 vekalet yoluyla yurt dışı kurban kesim bedelini büyükbaş pay kurban 1.200 lira, küçükbaş kurbanda 1.400 lira olarak açıklayarak dünya genelinde 4 milyon şahsa ulaşmayı hedefleyen İDDEF, sıkıntı günler yaşayan Afganistan’a umut olacak.

“DESTEKLERLE AFGANİSTAN’A UMUT OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İDDEF’ten yapılan açıklamada, “Hayırseverlerimizin emanetleriyle Kurban Bayramı’nda dünyanın 40 ülkesinde olduğu üzere gruplarımız işgal, savaş ve derin ekonomik krizin açlık ve yoksulluğa neden olduğu Afganistan’da da olacak. Kardeş ülke Afganistan bilhassa işgal devrinin sona erip milletlerarası yardımların kesilmesiyle son yılların en büyük insani krizini yaşıyor. 23 milyon yani nüfusunun yarısının kâfi ve inançlı besine ulaşamadığı, 9 milyona yakın insanın ise işsizlik, yoksulluk ve şiddetli açlıkla karşı karşıya olduğu Afganistan’a ülkemizden “İyilik Trenleri” ile insani yardım ulaştırılarak insani kriz hafifletilmeye çalışılıyor. Sıkıntı kaidelere karşın her alanda çabayı sürdüren Afgan kardeşlerimizin insani yardım, eğitim ve kalkınma yolunda yanında olduğumuz üzere kurban kısmı yaparak ulaşamadıkları değerli besin kaynağı etin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Yıl uzunluğu süren nizamlı yardımlarla birlikte yalnız bırakmadığımız Afgan kardeşlerimizi Kurban Bayramı’nda da ziyaret ederek hayırseverlerimizin kurban ikramlarını çadırlarda hayat savaşı veren ve ülkenin en ücra köşelerindeki muhtaçlık sahiplerine ulaştırarak tek tek teslim edeceğiz. Bir mazlumun yüzünü güldürmek, yarasına merhem olmak için hayırseverlerimizin takviyeleriyle Afganistan’a umut olmaya çalışıyoruz” denildi.

Kurban bağışları “www.iddef.org” internet sitesi üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından ayrıntılı bilgi alınarak yapılabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.