İstek Çalımbay: Eksik takımla geldik

Posted by

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi G Kümesi ikinci karşılaşmasında yarın oynayacakları CFR Cluj maçı öncesi Dr. Constantin Radulesco Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Çalımbay; “Benim ekibim 3 yıldır Avrupa’ya gidiyor. Bu kadro çok başarılı bir kadro. Biz bu ekiple geçtiğimiz dönem da Türkiye Kupası’nı aldık. Yani Türkiye Kupası derken, Türkiye’nin şampiyonluktan sonra gelen en hoş kupası ve biz 3 yıldır de Avrupa’ya gidiyoruz. Bizim dönem başı yaşadığımız badireleri biz her vakit yaşıyoruz. Geçen dönem da bunun birebirini yaşadık. Şu anda da durum birebir. Buraya 15-16 tane oyuncuyla geldik. Çok eksik bir formda geldik. Zira bizim 2 günde bir maç oynadığımız vakitler olduğu için de zahmetler yaşadık. Lakin biz bu kümeden çıkacağımıza muhakkak inanıyoruz. Bu kümenin en sıkıntı maçını biz Slavya Prag’la oynadık. Onlar da çok yeterli bir grup. Bizim bütün gayemiz yarın buradan galip bir halde ayrılmak. Öteki hiçbir niyetimiz yok. Eksik de olsak, ne olursa olsun galibiyetle dönmek” dedi.

“İyi bir yer değil”

Maçın oynanacağı stadyumun alanını eleştiren Çalımbay; “Sahayı görmedik lakin buraya gelen arkadaşımız var. Maçı izleyen antrenör yardımcım var. Onun söyledikleri ve yerin fotoğraflarını gördüğümüzde güzel bir yer değil. Saha ülkü bir saha değil. Manzara yeterli olmadığı için de yarınki maç biraz güç olacak. Zira pas yapmak yahut öteki şeyler yapmak kolay olmayacak. Lakin bunlar değerli değil, bizim buradan kesinlikle puan yahut puanlarla çıkmamız gerekiyor. Şu anda kümedeki her ekibin 1’er puanı var. O yüzden maçlar bundan sonra başlıyor. Biraz evvel de söylediğim üzere biz bütün gayemiz buradan puan yahut puanlarla çıkmamız” tabirlerini kullandı.

“Çok tehlikeli”

Cluj maçının ulusal maç kadar kıymetli olduğunu da vurgulayan Çalımbay, “Rakip kadronun son oynadıkları maçlarını yardımcı antrenörümüze seyrettirdim. Rakibin tehlikeli olan yerleri de var, zaafları da var. Biz bunların hepsine dikkat edeceğiz. Bizim için hepsi tehlikeli. Biz bu türlü bakıyoruz. Bu maç bizim için bir ulusal maç kadar değerli. Bilhassa sağ açık durumda oynayan oyuncuları ve forvet oyuncuları çok tehlikeli” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.