Köylüler ellerinde taş ve sopalarla sondaj çalışmasını engelledi

Posted by

Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesine bağlı Sağırlı köyü hudutlarında İscehisar’ın Seydiler Belediyesi tarafından başlatılan su sondaj çalışmasına bölge halkı reaksiyon gösterdi. Sağırlı köyü halkı ellerinde taş ve sopalarla sondaj çalışmasını engellemeye çalışırken, olay yerine gelen jandarma takımları tarafları sakinleştirdi.

İscehisar ilçesi Seydiler Belde Belediyesi tarafından Sağırlı köyünde yapılacak su sondajı için iş makineleri köyün 2 kilometre yakınına konuşlandırıldı. Çalışma başlayacağı esnada Sağırlı köyü sakinleri ellerinde taş ve sopalarla bölgeye geldi.

Kendi köy hudutlarında sondaj çalışması istemeyen köylüler ile Seydiler Belediyesi vazifelileri ortasında arbede yaşandı. Durumun jandarma takımlarına bildirilmesiyle bölgeye Bayat İlçe Jandarma Komutanlığından çok sayıda grup sevk edildi. Jandarmanın ortaya girmesiyle taraflar sakinleştirilirken, köylüler çalışma duruncaya kadar bölgeden ayrılmadı. Sondaj çalışmalarına 2 gün orta verilirken, salı günü çalışmanın tekrar başlatılacağı öğrenildi.

Köylüler sondaj çalışmasını ne kıymetine olursa olsun engelleyecekleri belirterek, köy hudutları içinde öteki bir belediyenin çalışma yapmasını istemediklerini söylediler. Köylü bayanlar, “Biz sizin toprağınıza giriyor muyuz? Bizim toprağımızda ne işiniz var? Yazıklar olsun size” diyerek reaksiyon gösterdiler. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.