Meskende bakım maaşları muhakkak oldu

Posted by

Her ayın 15’inde hesaplara yatırılan Meskende bakım maaşlarının Kurban Bayramı vesilesi ile erkene çekilmesi gündeme gelirken bahse ait birinci açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

Temmuz ayı prestiji ile taban fiyata artırım gelmesinin akabinde konutta bakım maaşının ne kadar artırım geldiği merak konusu oldu. Pekala Konutta bakım maaşı Temmuz artırımı ile ne kadar oldu? Konutta bakım maaşı hesaplara ne vakit yatacak?

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Yaşlılık, konutta bakım ve engelli maaşlarına yapılacak artırım oranı, minimum fiyat orta artırımıyla birlikte netlik kazandı.

Buna nazaran, Temmuz ayı prestiji ile konutta bakım maaşı 2706’dan 3340’a yükseldi.

EVDE BAKIM MAAŞI NE VAKİT YATACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Memurların Temmuz ayı bayram maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde artırımlı haliyle ödeneceğini söz etmek istiyorum. Yaşlı ve engelli bakım projemizi ulusal programa dönüştürmektir. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın konut temizliğinden ferdî bakıma kadar tüm muhtaçlıklarını karşılayacağız. Yaşlı ve engelli aylıkları da bayram öncesi ödenecektir.” dedi.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA 2022

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Meskende Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Meskende Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı yattı mı? sorusuna karşılık bulmanın iki yolu bulunuyor. İster SMS isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.