Mikrofonun açık olduğunu unuttu: AKP MKYK üyesi, AKP’li belediye başkanına ‘dangalak’ dedi

Posted by

AKP Kurucular Kurulu ve MKYK üyesi Haluk İpek, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in iftar programına katılmamasına tepki gösterdi. Mikrofonu açık unutan İpek, “Burada olmaması büyük bir dangalaklıktır, böyle bir edepsizlik olmaz” dedi.

GÜNCEL 30.04.2022 13:58

Mikrofonun açık olduğunu unuttu: AKP MKYK üyesi, AKP'li belediye başkanına 'dangalak' dedi

Abone Ol google-news

AKP Kurucular Kurulu ve MKYK Üyesi Haluk İpek’in ve AKP Ordu Milletvekili Ergün Taşcı’nın da katıldığı iftar programında dikkat çeken bir diyalog kameralara yansıdı.

Seçim hazırlıkları kapsamında düzenlenen Karadeniz turunda, AKP Ordu teşkilatından birçok ismin katıldığı iftar programı basına kapalı gerçekleşti. İftara, AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in katılmaması ise dikkat çekti.

Haluk İpek’in, Hilmi Güler’in iftara katılmaması üzerine söylediği sözler kameranın kayıt aldığı sırada mikrofona yakalandı.

Gerçek Gündem’in haberine göre, İpek’in yanında bulunan AKP’li vekil Taşcı’ya, “Büyükşehir belediye başkanımızın burada olmaması büyük bir dangalaklıktır, böyle bir edepsizlik olmaz” dediği duyuldu. Taşcı’nın da “Ciddi bir sıkıntımız var, genel merkez de gün sayıyor” diye yanıt verdiği kameralara yansıdı.

Bununla birlikte iddialara göre, AKP’lilerin katıldığı iftar programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in davet edilmedi.

Kriz büyüyor, art arda açıklamalar: AKP MKYK Üyesi’nden AKP’li başkana ‘dangalak’ çıkışı

— Gerçek Gündem (@gercekgundem) April 30, 2022

METİNER’DEN TEPKİ

Eski AKP’li vekil Mehmet Metiner, AKP’li İpek’in sözlerine tepki gösterdi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Metiner, “Hiç yakışıyor mu bu tarz konuşmalar, bu tarz bir üslup, bu tip dedikodular, bu tür kıskançlıklar, bu türden siyasi ayak oyunları, bu denli büyüklenmeler, arkadan atıp tutmalar? Yazık! AK Partimiz adına, AK Partimize aşkla gönül verenler adına çok yazık” ifadelerini kullandı.

Hiç yakışıyor mu bu tarz konuşmalar, bu tarz bir üslup, bu tip dedikodular, bu tür kıskançlıklar, bu türden siyasi ayak oyunları, bu denli büyüklenmeler, arkadan atıp tutmalar?

Yazık! AK Partimiz adına, AK Partimize aşkla gönül verenler adına çok yazık!

https://t.co/dvthfYYMdN

— Mehmet Metiner (@MetinerBasin) April 30, 2022

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.