Muharrem ayı başladı, aşurelik materyallere ilgi arttı

Posted by

E-ticaret markası Hepsiburada’nın açıklamasına nazaran, aşure imalinde kullanılan gereç ve besinlere yönelik talepte artış yaşanıyor. Aşure için gerekli gereçleri e-ticaret markasından tamamlamayı tercih edenlerin en çok ilgi gösterdikleri eserse, bir evvelki aya oranla satışı yüzde 56 artan aşurelik tencereler. Aşure pişirmek için gerekli derinliğe sahip çelik tencereleri, geçtiğimiz aya oranla talepleri yüzde 36 artan aşurelik kaplar ve yüzde 35 artan kuru besin ve bakliyatlar izliyor.

Sarı üzüm, gün kurusu ve kuru incir zirvede

E-ticaret markasının paylaştığı bilgilere nazaran, aşureye lezzetini veren kuru besin ve bakliyatlar ortasında ise en ağır talep gören eserler pirinç, bulgur ve nohut olarak sıralandı. Aşurenin olmazsa olmazlarından sarı üzüm, gün kurusu ve kuru incir üzere kurutulmuş meyveler de e- ticaret markasının müşterileri tarafından en çok sipariş edilen eserler ortasında yer aldı. Aşurenin lezzetine lezzet katan ve süsleme için eklenen kuru yemişlerde ise tepedeki fındığı ceviz, badem ve susam takip ediyor.

Chia tohumu ve Hindistan cevizi de revaçta

Hepsiburada’nın paylaştığı bilgilerde dikkat çeken öteki eserler chia tohumu ve Hindistan cevizi oldu. Siparişlere nazaran, aşurelerine daha da sağlıklı ve doğal bir dokunuş eklemek isteyenler, süsleme için kullanılan klasik kuru yemişler olan fındık, ceviz ve susamın haricinde, Hindistan cevizi, yulaf, hurma, chia üzere eserlere de büyük ilgi gösteriyorlar.

KAYNAK: İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.