Son Dakika: İstanbul’da halı saha, yüzme havuzu, lunapark, hamam, sauna gibi işletmeler açıldı

Son Dakika: İstanbul'da halı saha, yüzme havuzu, lunapark, hamam, sauna gibi işletmeler açıldı

Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbir kararlarını açıklamıştı. Güncel koronavirüs risk haritasına göre kırmızı kategoride yer alan il sayısı 58’e ulaşmıştı. 3 büyük il kırmızı kategoriye geçmişti. Alınan kararlarda illerin durumuna göre il umumi hıfzıssıhha kurulları yerinde karar verebilecekti. Bu kapsamda, İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karara göre; halı saha, yüzme havuzu, internet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu faaliyetlerine devam edebilecek.

HAMAMLAR DA AÇILACAK

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklama şöyle;

“İlimizde daha önce faaliyeti durdurulan halı saha, yüzme havuzu vb. tesislerin girişlerde HES kodu kullanılması ve seyirci/refakatçi/misafir alınmaması kaydıyla 09:00-19:00 saatleri arasında çalışabilmelerine ve internet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerler için süregelen uygulamaya uygun şekilde? ilimizde yüzde 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla 07:00-19:00 saatleri arasında faaliyette bulunabilmelerine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan dün açıklanan Türkiye’nin ikinci corona virüs risk haritasında İstanbul’un, ‘kırmızı’ yani çok yüksek riskli il kategorisinde yer aldığı görülmüştü.

Son Dakika: İstanbul'da halı saha, yüzme havuzu, lunapark, hamam, sauna gibi işletmeler açıldıAuthor:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir