Toprak Razgatlıoğlu İngiltere’de tarihe geçti

Posted by

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu Red Bull atleti Toprak Razgatlıoğlu, 2022 WSBK’in beşinci durağı olan İngiltere’de tarihi bir yarış haftasına imza attı.

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olarak Türkiye’ye motor sporları tarihindeki en büyük başarıyı getiren Red Bull atleti Toprak Razgatlıoğlu, 2022 Dünya Superbike Şampiyonası’nın beşinci durağı olan İngiltere’de tarihe geçmeyi başardı.

Donington Park’taki hafta sonunun ikinci yarışına birinci sıradan başlayan Pata Yamaha Fabrika Kadrosu pilotu Toprak Razgatlıoğlu yarış boyunca teker tekere gayret ettiği Jonathan Rea’e karşı fevkalâde savunmalar yaparak zafere ulaştı.

NEFES KESEN MÜCADELE

Donington Park’taki birinci yarışta elde ettiği birincilikle dönemin birinci zaferini kazanan Toprak Razgatlıoğlu superpole yarışını kazanarak birinci sırayı elde etti. Yeterli bir start alarak yerini muhafazayı başaran son dünya şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu ile 6 dünya şampiyonluğu yaşayan Jonathan Rea ortasında yarış boyunca heyecan dolu bir gayret yaşandı. Rea birkaç kez liderliği kısa müddetliğine alsa da fevkalâde savunmalar yapan Toprak Razgatlıoğlu pozisyonunu muhafazayı başardı.

TOPRAKRAZGATLIOĞLU’NDAN TARİHİ BAŞARI

Yarışın sonuna hakikat rakipleriyle ortasındaki farkı açan Toprak Razgatlıoğlu damalı bayrağı birinci gören isim oldu. Elde ettiği birincilikle İngiltere’de üçte üç yapan Toprak Razgatlıoğlu bunu başaran üçüncü isim olarak Superbike tarihine ismini altın harflerle yazdırdı. Şampiyona önderi Bautista yarışı ikinci bitirirken, Rea üçüncü sırada yer aldı.

Bu dönem 1 numaralı motosikletle yarışan Toprak Razgatlıoğlu, 29-31 Temmuz tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nde tekrar piste çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.