Ulusal Eğitim Bakanı Özer: Yepisyeni sayfalar acağız!

Posted by

İl Eğitim Kıymetlendirme Toplantısı’na katılmak, bir okulun açılışını yapmak ve kimi ziyaretlerde bulunmak üzere kente gelen bakan Özer, Kars Valisi ve Belediye Lider Vekili Türker Öksüz’ü makamında ziyaret etti.

AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, AK Parti Vilayet Lideri Adem Çalkın’ın eşlik ettiği Özer, Valilikte onur defterini imzaladı. Öksüz ile makamında görüşen Özer, burada yaptığı açıklamada, Kars’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Kars’ın eğitim alanındaki başarısına işaret eden Özer, “Kars’ta eğitimle ilgili daima hoş öyküler, muvaffakiyet kıssaları gündeme geliyor. Yapacağımız yeni ek proje ve yatırımlarla inşallah Kars’ta eğitimde yepisyeni sayfalar açacağız.” diye konuştu.

Özer, Türkiye’nin her geçen gün büyüdüğünü ve bölgesel güç haline geldiğini söz etti. Geleceğe dair yapılan planlamaların da bir bir hayata geçirildiğini aktaran Özer, şöyle konuştu:

“Ülkemiz tüm alanlarda büyüyor, eğitimde, ulaştırmada, altyapıda, sıhhatte tüm alanlarda hakikaten çok güçlü. Türkiye, bölgesinde, dünyada tez sahibi bir ülke olarak her geçen gün kapasitesini arttırıyor. Bu kapasite artırımında en büyük katkıyı yapacak olan şey de eğitim. Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak tüm vilayetlerimizin gereksinimlerini süratli halde karşılayıp yalnızca muhtaçlıklarını karşılama değil, gelecekte yapmak istediğimiz şeylerin de yatırımını şimdiden tüm çalışma arkadaşlarımızla yaparak çok daha düzgün noktalara getirme çabasındayız.”

Özer, Kars’ta eğitimin uyumun yürütülmesi ve yapılan çalışmalar nedeniyle Öksüz’e ve muvaffakiyetlerde hisse sahibi olanlara da teşekkür etti.

Öksüz ile bir mühlet makamında görüşen Özer, daha sonra beraberinkilerle Vilayet Kıymetlendirme Toplantısı’na katıldı.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.