2027 Avrupa Oyunları, İstanbul’da!

Avrupa Olimpiyat Komitesi (EOC) 4 yılda bir yapılan kıtanın en büyük olimpik organizasyonu olan Avrupa Oyunları’nın 2027 yılında İstanbul’da yapılacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Saraçhane binasında düzenlenen basın toplantısında 2027 Avrupa Oyunlarının İstanbul’da yapılacağını duyurdu. Toplantıya İmamoğlu’nun yanı sıra Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Kiremitçioğlu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan da katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bugün sporumuz, İstanbulumuz ve ülkemiz adına tarihi bir günün coşkusunu yaşıyoruz” diyerek paylaştığı ev sahipliği konusunda “İnanıyorum ki, bu büyük başarı, sadece kentimizin değil, spor camiamızın, ülkemizin, milletimizin ve devletimizin ortak bir zaferi olarak tarihteki yerini alacak. Buradan, gösterdikleri ilgi ve yapıcı yaklaşım için EOC-Avrupa Olimpiyat Komiteleri Başkanı Spyros Capralos nezdinde tüm yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı şöyle devam etti: “Hiç kuşkusuz, bu kadar büyük bir organizasyonu gerçekleştirmek için koordinasyon ve dayanışma gerekiyor. 2027 Avrupa Oyunları’nı el ele vererek, tarihin en iyisi olarak gerçekleştireceğimizden şüphem yok. Hem de İstanbul olarak bu özel organizasyona büyük değer katacağımızı düşünüyorum.”

CAPRALOS: GÜVENİMİZ TAM

EOC Başkanı Spyros Capralos da İstanbul’un ev sahipliğini onaylamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Capralos, “Bu hem Avrupalı sporcular hem de şehir için harika bir haber. İstanbul’un 2027’de Avrupa’nın en iyi sporcularının parlayacağı mükemmel bir yer olacağını biliyoruz. Organizasyonu eksiksiz olarak yapacaklarına güvenimiz tam” ifadelerini kullandı. 2027 Avrupa Oyunları, Los Angeles 2028 Olimpiyatları’na birçok branşta kota verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx