İki Uzmandan Bitcoin Tahmini: İzlenecek Seviyeler Bunlar!

CrediBULL Crypto isimli bir analist, Bitcoin fiyatının son düşüşten sonra yeniden yükselebileceğini tahmin ediyor. Analiste göre, Bitcoin fiyatı, 38 bin doların altına düşse de, 40 bin doların üzerinde bir destek seviyesi bulunuyor. Bu seviyenin üzerinde kalırsa, Bitcoin fiyatı yeniden yükselişe geçebilir. Diğer yandan bir başka analist de düşüş ile alım fırsatı olacağını tahmin ediyor. İşte iki analistin Bitcoin tahmini ve piyasa verileri…

CrediBULL Bitcoin tahmini açıkladı

Analist, Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi için birkaç faktörün etkili olabileceğini düşünüyor. Bunlardan ilki, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz oranlarını artırma konusundaki temkinli tutumu. Fed, enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını artırmaya devam etse de, bu artışın çok hızlı olmasının ekonomiyi olumsuz etkileyebileceğinden endişe ediyor. Bu durum, riskli varlıklara olan talebi artırarak Bitcoin fiyatını destekleyebilir. Bir diğer faktör ise, kripto para endüstrisinin olgunlaşması. Kripto para şirketleri, son yıllarda önemli bir büyüme kaydetti.

Bu büyüme, kripto paraların kurumsal yatırımcılar tarafından kabul görmeye başladığının bir göstergesi olarak görülüyor. Bu durum, Bitcoin fiyatını destekleyebilir. Son olarak, Bitcoin’in sınırlı arzı da fiyatını destekleyen bir faktör. Bitcoin’in toplam arzı 21 milyon adetle sınırlı. Bu durum, Bitcoin’in nadir ve değerli bir varlık olarak görülmesini sağlıyor. Bu durum, Bitcoin fiyatını destekleyebilir. Analist, Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi durumunda, 44 bin dolar seviyesine doğru bir hareket olabileceğini tahmin ediyor. Ancak, analist, Bitcoin fiyatının yeniden yükselmesi için kesin bir tarih vermiyor. Yani uzmana göreBitcoin fiyatı, son düşüşten sonra yeniden yükselişe geçebilir. Bu yükseliş, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırma konusundaki temkinli tutumu, kripto para endüstrisinin olgunlaşması ve Bitcoin’in sınırlı arzı gibi faktörlerden kaynaklanabilir.

Piyasadaki Bitcoin etkileri

Bu sırada Bitcoin (BTC) fiyatının yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte kripto para sektörüyle bağlantılı şirketlerin hisseleri de değer kazanmaya başladı. Cuma günü yükselişe geçen Bitcoin, bugün günlük bazda %0,59 düşüş yaşasa da 41 bin 574 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı, haftanın başında 39 bin doların altına düşmüştü. Kripto para madencilik şirketlerinin hisseleri, Bitcoin fiyatının yükselişiyle birlikte %5-15 aralığında değer kazandı. Cipher Mining, Mawson, Core Scientific, Sphere 3D, TeraWulf, Bitfarms, Marathon Digital ve Hut 8 gibi şirketlerin hisseleri, haftanın ilk gününe göre ortalama %10 oranında değer kazandı.

Kripto para borsası Coinbase ve rezervinde 189 bin 150 Bitcoin bulunduran MicroStrategy’nin hisselerinde ise %3-5 aralığında yükseliş görüldü. Coinbase’in hisse fiyatı, haftanın ilk gününe göre ortalama %4 oranında değer kazandı. MicroStrategy’nin hisse fiyatı ise ortalama %2 oranında değer kazandı. Kripto para şirketlerinin hisseleri, hafta boyunca Bitcoin ile birlikte düşüşe geçmişti. Piyasadaki düşüşün büyük ölçüde Grayscale Bitcoin Trust’tan (GBTC) yapılan satışlardan kaynaklandığı düşünülüyor.

10x Research müdürü: Şimdi ‘bearish’ olma zamanı değil

10x Research Araştırma Müdürü Markus Thielen, piyasada ETF’ler onaylandıktan sonra yaşanan düşüşün geçici olduğunu düşünüyor. Thielen, “Şimdi bearish olma zamanı değil.” dedi. Ayrıca “Bearish olma zamanı, Bitcoin’in 44 bin dolardan işlem gördüğü zaman biz 36 bin/38 bin dolara doğru bir düzeltme olacağını söylediğimiz zamandı. Daha fazla dip yaparsa tekrar alım yapmaya başlardık.” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx