Samsung Galaxy S24 Ultra, dayanıklılık testinde rakiplerini geride bıraktı

Samsung’un Galaxy S24 Ultra modeli, serinin en üst düzey cihazı olarak bu ayın başlarında tanıtıldı. Özellikle titanyum yapı ve yeni Gorilla Armor ekranı ile dikkat çekiyor. Bu iki özellik, telefonun dayanıklılık açısından en çarpıcı yönlerinden. Cihaz, çizilme ve düşme testlerinin ardından şimdi de zorlu bir dayanıklılık testinden geçti. Galaxy S24 Ultra’nın ekranı, Corning’in en yeni Gorilla Armor teknolojisi ile kaplanmış. Bu özellik, yansımaları yüzde 75 oranında azaltıyor ve çizilmelere karşı önceki sürümlere göre dört kat daha dayanıklı. Cihaz, Mohs sertlik skalasına göre 6. seviyede çizilmeye başlıyor ve 8. seviyede daha derin çizikler oluşuyor ki bu, sektörde bir ilk.

Samsung, S24 Ultra‘nın yan çerçevesinde hangi titanyum sınıfını kullandığını açıklamadı. Yan çerçeve, çizilme testinde iPhone 15 Pro Max gibi kolayca çiziliyor. Samsung’un amiral gemisi modelinin arka paneli de camla kaplı ve dayanıklılık testinde çizilmelere karşı dirençli. S-Pen ise biraz baskı uygulandığında kolayca parçalanıyor ve kırılıyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra, dayanıklılık testinde rakiplerini geride bıraktı

Yanma testinde, ekran pikselleri alevin altında 30 saniye dayanıyor ancak daha sonra beyaza dönüşüyor ve tamamen iyileşmiyor. Ultrasonik parmak izi tarayıcı, defalarca çizildikten sonra bile çalışmaya devam ediyor.

Son olarak, cihaz bükme testine tabi tutuluyor ve her iki taraftan da yeterli baskı uygulanıyor. S24 Ultra, test sırasında hafif bir esneklik gösterse de, formunu korumayı başarıyor. Bu sonuç, Apple’ın iPhone 15 Pro‘nun arka camının 5 saniyeden daha kısa bir sürede basınç uygulandığında hemen çatladığı düşünüldüğünde, Samsung için olumlu bir haber.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx