Tuvaletteki koku nasıl giderilir ? Kimyasal içermeyen üç basit çözüm ?

Saflık ve tazelik için aromatik ipuçları

Karbonat

Tuvaletinizin taze kokmasını sağlamak için üzerine kabartma tozu serpin ve tuvalet fırçasıyla fırçalamadan önce birkaç dakika bekletin. Temizledikten sonra, hoş olmayan koku ve lekelerin giderilmesine yardımcı olacak beyaz sirkeyi tuvalete dökebilir ve ardından sifonu çekebilirsiniz. Bu doğal ve kimyasal madde içermeyen yöntem, sert kimyasallar kullanmadan tuvaletinizin hoş ve temiz kokmasını sağlayacaktır.

Limon tazeliği

Havayı doğal olarak tazelemek ve klozeti sterilize etmek için bir limonu dörde bölün ve tuvalete atın. Limonu birkaç saat veya gece boyunca klozetin içinde bırakın.

Oturduktan sonra tuvalet fırçasını kullanarak kaseyi temizleyebilir ve ardından tuvaletin sifonu çekebilirsiniz. Doğal sitrik asit, her türlü yabancı maddenin parçalanmasına yardımcı olur ve geride taze bir narenciye kokusu bırakır.

Uçucu yağlar

Bir bardak kabartma tozundan en sevdiğiniz esansiyel yağın 10 damlasını karıştırarak uçucu yağlar kullanarak doğal bir tuvalet temizleyici oluşturabilirsiniz. Karışım iyice karıştırıldıktan sonra tuvalete dökülerek en az 10-15 dakika bekletilmelidir.

Karışım çöktüğünde, kaseyi fırçalamak için bir tuvalet fırçası kullanın ve ardından tuvaleti yıkayın. Bu yöntem tuvalette hoş ve taze bir aroma bırakacaktır.

Çay ağacı veya lavanta gibi antibakteriyel özelliklere sahip esansiyel yağları seçmek sadece havayı tazelemekle kalmaz, aynı zamanda doğal tuvalet temizliği faydaları da sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx